پاورپوینت تخمین پارامترهای ژنتیکی تولید چربی شیر با استفاده از مدل روزآزمون در گاوهای هلشتاین

هم اکنون فایل با مشخصه ی پاورپوینت تخمین پارامترهای ژنتیکی تولید چربی شیر با استفاده از مدل روزآزمون در گاوهای هلشتاین وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
پاورپوینت تخمین پارامترهای ژنتیکی تولید چربی شیر با استفاده از مدل روزآزمون در گاوهای هلشتاین|40093177|fbv|تخمین پارامترهای ژنتیکی تولید چربی شیر با استفاده از مدل روزآزمون در گاوهای هلشتاین استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی, گاوهای هلشتاین استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی,پارامترهای ژنتیکی تولید چربی شیر با استفاده از مدل,استان های خراسان رضوی,تحقیق چربی شیر با استفاده از مدل روزآزمون,شیر

پاورپوینت تخمین پارامترهای ژنتیکی تولید چربی شیر با استفاده از مدل روزآزمون در گاوهای هلشتاین استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در 52اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

مقدمه

هیچ یک از دام های اهلی شاید به اندازه گاو در دنیا گسترش پیدا ننموده است به طوری که این حیوان درمناطقی با اقلیم های کاملاً متفاوت از یکدیگر و با شرایط اقتصادی مختلف پرورش داده می شود.

در بین تمام حیوانات مزرعه ای بعد از طیور اصلاح عملکرد گاوهای شیری بیش از همه مورد توجه قرارگرفته است.

یکی از دلایل این مسأله آن است که تولید در گاوهای شیری از طریق توزین شیر تولیدی و تعیین چربی آن به فواصل معینی در طول دوره شیردهی، به سادگی و با دقت قابل اندازه گیری است. دلیل دیگر آن است که نیازهای مصرف کننده از نظر کیفیت محصول لبنی کاملاً مشخص بوده و نیازی به تجدید نظر و تغییر در اهداف انتخاب طی گذشت سال ها نبوده است.


در حال حاضرمیزان وراثت پذیری چربی شیر از حد متوسط به بالاست به طوری که به وسیله انتخاب بر اساس فنوتیپ فرد می توان این صفت را بهبود بخشید.

انتخاب، مهم ترین ابزار برای تغییر وفور ژن های تولید کننده صفات کمی در راستای هدف تعیین شده می باشد.افراد انتخاب شده با هم جفت گیری کرده و نسل بعد را به وجود می آورند و بدین ترتیب ژن های مطلوب از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند. qبرای این که فرآیند سریع تر و موفق تر انجام گیرد لازم است ارزیابی ژنتیکی دقیقی از افراد جامعه به عمل آید.


برای ارزیابی ژنتیکی دام ها به طور صحیح و دقیق باید عوامل محیطی تأثیرگذار بر روی صفت مورد نظر شناسایی و سهم آنها در بروز اختلافات تعیین شود. همچنین باید از مدل هایی استفاده شود که تفاوت های بین افراد را به نحو مطلوب تر توجیه نماید.

استفاده از مدل های روزآزمون برای صفاتی که در طول دوره ای مشخص چند بار رکوردبرداری می شوند (از قبیل تولید شیر، تولید چربی شیر و …) مؤثر واقع می گردد.


بررسی منابع

عوامل محیطی مؤثر بر شیر و چربی آن qاز عومل مؤثر بر روی تولید شیر و چربی شیر می توان موارد ذیل را نام برد:

نژاد، طول دوره شیردهی، روزهای شیردهی، گله، دفعات دوشش در روز، سال وفصل زایش، آبستنی، وزن بدن، فحلی، جنس گوساله، تغذیه، دمای محیط، سن اولین زایمان، مرحله شیردهی، سن زایش، تعداد روزهای خشكی، فعالیت و مدیریت تولیدمثل.

مدل روزآزمون

در یک برنامه داده برداری که در سطح ملی یا منطقه ای انجام می شود مأمورین مربوطه در هر ماه یک نوبت به گاوداری ها مراجعه و تولید شیر هر حیوان را در دو یا سه نوبت دوشش در فرمهای مخصوص ثبت می نمایند. این مقدار شیر و چربی شیر که به عنوان مقدار تولید حیوان در روز داده برداری محسوب می شود اصطلاحاً تولید روزآزمون نامیده می شود .


مطالب دیگر:
📖پاورپوینت آشنایی با بک آپ📖پاورپوینت آشنایی با بنیان خانواده و اهیمت آن📖پاورپوینت آشنایی با بهداشت آب📖پاورپوینت آشنایی با بودجه بندی عملیاتی📖پاورپوینت آشنایی با بودجه بندی سرمایه ای📖پاورپوینت آشنایی با بوم ناب کسب و کار📖پاورپوینت آشنایی با بیش فعالی کودکان📖پاورپوینت آشنایی با بیماری پارکینسون 📖پاورپوینت آشنایی با بیماری تب خونريزی دهنده کریمه کونگو📖پاورپوینت آشنایی با بیماری تب مالت📖پاورپوینت نمودهای مختلف بیماری سل و عوامل موثر بر بیماری📖پاورپوینت آشنایی با بیماری مشمشه در اسب و الاغ📖پاورپوینت آشنایی با بیماری های کمبود ویتامین📖پاورپوینت آشنایی با بیماری وسواس احتکار 📖پاورپوینت آشنایی با بیماریهای خونریزی دهنده📖پاورپوینت آشنایی با بیمه بیمه بیکاری📖دانلود پاورپوینت آشنایی با بیهوشی در جراحی مغز و اعصاب📖پاورپوینت آشنایی با بیوتروریسم📖پاورپوینت آشنایی با بيوفيدبک📖پاورپوینت آشنایی با پارک ملی دریایی نایبند📖پاورپوینت آشنایی با پارک ملی کویر📖پاورپوینت آشنایی با پارک ملی گلستان📖پاورپوینت آشنایی با پدیده گرمایش زمین 📖پاورپوینت آشنایی با پست مدرنیسم در برنامه درسی📖پاورپوینت آشنایی با پست ها و انواع آن ها